Maliye Bakanımız
Naci AĞBAL
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Vekilimiz
Mücahit CİVRİZ
DMO E-Satış
DMO Evrak Takip
DMO Evrak Doğrulama
Dmo Hakkında

Kurumsal Yapı

Maliye Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü, tüzel kişiliğe sahip, faaliyetlerinde özerk ve sorumluluğu sermayesiyle sınırlı bir İktisadi Devlet Teşekkülüdür.

DMO Genel Müdürlüğünün faaliyet merkezi Ankara’dır. DMO hizmet ve faaliyetlerini merkez ve taşra teşkilatı aracılığıyla yürütmektedir. Taşra teşkilatı yurt genelinde hizmet veren 7 Bölge Müdürlüğü (İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Gaziantep ve Elazığ), 4 İrtibat Bürosu Müdürlüğü (Diyarbakır, Erzurum, Mersin ve Van) ve Basım İşletme Müdürlüğü’nden oluşmaktadır.

DMO’nun müşterileri, kamu hukukuna tabi olan veya kamunun denetimi altında bulunan ya da kamu kaynağı kullanan tüm kamu kurum ve kuruluşlarıdır. Ana Statü gereği özel sektöre satış yapılamamaktadır

Kamu kurum ve kuruluşlarının DMO’dan alım yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu konuda tamamen serbestlik ilkesi geçerlidir.

DMO yaklaşık olarak;

hizmet vermektedir.

Faaliyet Konuları

DMO, Ana Statüsünde yer alan aşağıdaki mal ve hizmet gruplarının tedarik ve dağıtımı konusunda hizmet vermektedir.

·   Bilgisayar ve Ekipmanları & Paket Programlar,

·   Mobilya & Mefruşat Ürünleri

·   Büro Makineleri

·   Kırtasiye Ürünleri

·   Temizlik & Aydınlatma Malzemeleri

·   Tıbbi Malzeme & Hastane Mefruşatı

·   Ofis ve Sanayi Tipi Beyaz Eşyalar

·   Okul, Yurt ve Misafirhane Malzemeleri

·   Giyim Eşyaları ve Tamamlayıcı Aksesuarları

·   Nakil Vasıtaları

·   >> İş Makineleri

·   >> Üst Yapılı Araçlar

·   >> Taşıtlar

·   Taşıt Kiralama Hizmetleri
DMO, belirtilen ürün grupları kapsamında, yaklaşık 12 bini katalog ve stok ürünleri olmak üzere toplam 21 bini aşan ürün çeşidiyle hizmet vermektedir.

Tedarik Esasları

2017/1 no’lu Kamu İhale Tebliğinde, 2017 yılında her bir alım/ihale için 8.980.120.-TL olarak belirlenmiş olan istisna tutarının altındaki alımlar DMO Mevzuatına göre, bu tutarın üzerindeki alımlar ise 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümlerine göre gerçekleştirilmektedir.

DMO, müşteri ihtiyaçlarını; stok,katalog ve müteferrik olmak üzere 3 tedarik yöntemini uygulayarak, uzman kadrosuyla tek elden, hızlı ve etkin bir şekilde karşılamaktadır. Son 5 yılda gerçekleştirilen toplam satış tutarları grafikte gösterilmiştir.

DMO müşteri ihtiyaçlarını;

E-Satış Portalı

Kamu kurumları adına merkezi tedarik hizmetlerini yürüten ve kamuda elektronik ticaretin ilk uygulayıcısı olan Devlet Malzeme Ofisi, e-satış portalı üzerinden müşteri ve tedarikçilerine elektronik ortamda hizmet vermektedir. (https://www.dmo.gov.tr/ESatis/index.aspx)

E-satış portalı ile müşterilerin malzeme ihtiyaçları kolayca ve hızlı bir şekilde karşılanabilmektedir. E-satış sistemine üye olan müşterilerimiz, katalog kapsamındaki ürünleri e-satış portalı üzerinden, %7’ye varan oranlarda indirimle temin edebilmektedir. Genel Müdürlüğümüzce son beş yılda gerçekleştirilen e-satış tutarları grafikte gösterilmiştir.


 


Uluslararası İşbirliği Çalışmaları

Devlet Malzeme Ofisi kamu alımları konusunda dünyadaki en iyi uygulamaları takip etmekte, OECD/SIGMA gibi uluslararası organizasyonlar ve diğer ülkelerin muadil kuruluşlarıyla işbirliği yapmakta ve bilgi paylaşımlarında bulunmaktadır.

Bu kapsamda, dünyadaki en iyi satınalma uygulamalarından biri kabul edilen Güney Kore merkezi satınalma kuruluşu olan Public Procurement Service (PPS) ile işbirliğine ilişkin «Mutabakat Zaptı (MoU)» imzalanmıştır.

 

Günlük Ziyaretçi : 128 ,Toplam Ziyaretçi (2018) : 92836