Maliye Bakanımız
Naci AĞBAL
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Vekilimiz
Mücahit CİVRİZ
DMO E-Satış
DMO Evrak Takip
DMO Evrak Doğrulama
  GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ SN.MÜCAHİT CİVRİZ TÜRKİYE SAĞLIK PLATFORMU TOPLANTISI’NA KATILDI
Anasayfa Haberler GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ SN.MÜCAHİT CİVRİZ TÜRKİYE SAĞLIK PLATFORMU TOPLANTISI’NA KATILDI

GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ SN.MÜCAHİT CİVRİZ   TÜRKİYE SAĞLIK PLATFORMU TOPLANTISI’NA KATILDI

Türkiye’nin 2023 yılı vizyonuna ilişkin değer bazlı sağlık hizmetiyle sürdürülebilir bir sağlık finansmanı modelinin konuşulduğu 5. TÜSAP Vizyon Toplantısında, Kamunun satınalma ve tedarik modeli olarak ‘Sağlık Market’ gündeme oturdu. Hızlı satın alma ve tedarikin sağlık finansmanına olumlu etkilerine değinilen toplantıda, Sağlık Market ile daha fazla yerli ürünle daha iyi fiyat, stok yönetim ve sağlık hizmeti hedeflendiği kaydedildi. Toplantıya Genel Müdür Vekilimiz Sn. Mücahit CİVRİZ’in yanı sıra Basım İşletme Müdürü Muzaffer Yüksel ve Bölge Müdür Vekilimiz Ömer Kelel’de katıldı.

TÜSAP Yürütme Kurulu Başkanı ve Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Abdulvahit Sözüer ve Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit Civriz başta olmak üzere sağlık sektörünün ileri gelenleri, 27 Nisan 2018 tarihinde, İstanbul Medipol Üniversitesinde 5. TÜSAP Vizyon Toplantısında bir araya geldi.

‘Sağlık Finansmanında 2023 Vizyonu’ ve ‘Sağlık Market’ konularının gündemi oluşturduğu TÜSAP ‘Sağlık Teknolojileri’ toplantısına Sağlık Bakanlık yetkilileri, sağlık sektör sivil toplum örgütleri başkanları, üniversite yetkilileri ve destek ortağı firmaların üst düzey yetkilileri katıldı.

Global rekabette tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçilerinin durumunun değerlendirilerek sağlık finansmanının yatırım ve büyümede rolünün konuşulduğu toplantıda hızlı, etkin ve sürdürülebilir tedarik sistemi için Sağlık Market uygulamasının avantajlarına değinildi.

SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN DİNAMİZMİ FIRSAT VE SORUNLARI BİRLİKTE SUNUYOR

Sağlık sektörü içindeki dinamizmin belli noktalarda bir yandan fırsatlar doğururken diğer yandan devasa sorunlarla karşı karşıya bıraktığını ifade eden TÜSAP Yürütme Kurulu Başkanı ve Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, kamu ihalelerinin zaman zaman kalite, fiyat ve hız konusunda süreçleri zorlaştırarak yönetilmesi zor bir sorun haline dönüştüğüne değindi. Geçmiş deneyimlerden bahseden ve toplu alımların ölçek ekonomisinden yararlanma fırsatı verdiği için avantajlar sunduğuna ancak önü alınmaz problemleri de beraberinde getirdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Sabahattin Aydın, geleceğin satınalma ve tedarik süreçlerine ilişkin yeni bir adım olan ‘Sağlık Market’ uygulamasının önemli bir gündem konusu olduğunu belirtti.

 

SAĞLIK MARKET REKABETE AÇIK ve HIZLI BİR MODELLEME

Devlet Malzeme Ofisinin 1926’dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğüne ve bugün kamunun ihtiyaç duyduğu çeşitli ürünlerde 30 milyarlık mal alımının 4 milyarına aracılık eden bir kurum olduğuna değinen DMO Genel Müdürü Mücahit Civriz, 7 bölge,  4 irtibat bürosu ile çalışmalarına devam ettiğini kaydetti. DMO’nun kamunun en büyük online   satınalma portalı olduğunu ifade eden Sn. Mücahit Civriz, Sağlık Market ile ilgili Sağlık Bakanlığının ekipleri ile yoğun bir çalışma sürecini yürüttüklerine değindi. Rekabete açık, firmaları da mevcut şartları ile yaşatabilecek hızlı bir modelleme ile sektörün hep birlikte kazanacağına vurgu yaptı. 

DÜNYA DEĞER BAZLI SAĞLIK HİZMETİNE DOĞRU GİDİYOR

Dünyanın artık değer bazlı satın alma; merkezi tedarik; tedavi kalitesine göre geri ödeme ve veri odaklı finans uygulamaları gibi yeni arayışlara girdiğine dikkat çeken Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Abdulvahit Sözüer, Türkiye’de doğru bir finansman yönetimi için merkezi tedarik modelleri oluşturmak gerektiğini ifade etti.

Değer bazlı sağlık hizmet modeli ile hasta çıktılarının hastanın da ötesinde tüm sağlık sistemi aktörleri ve destekleyici mevzuata faydası olacak şekilde yönetilmesi ve toplam maliyetlerin bariz bir şekilde iyileştirilmesi amacıyla ihale yönteminin değerlendirilme kriterlerinden bahseden Dr. Abdulvahit Sözüer, Sağlık Market’te daha planlı ve gelişmiş bir merkezi takip sistemi ile tedarikin hedeflendiğine ve satınalma süreçlerinin Devlet Malzeme Ofisi (DMO) aracılığı ile yürütüleceğine değindi.

 

 

 

Günlük Ziyaretçi : 12 ,Toplam Ziyaretçi (2018) : 111312